Whatsapp Destek Hattı: 0533 509 3630 - 0533 965 5973

Çakşır & Çoban Çökerten Ekstraktı 250 ml YNaturel

349,90 TL
Stok Kodu 293
Barkod 2546399269831
Renk
Ürün Açıklaması

Çakşır Çoban Çökerten Ekstraktı 250 ml

Ekstrakt, bitki özlerinden elde edilmektedir. Reaktör aracılığı ile bitkilerde bulunan etken maddeler çıkartılır ve sıvı hale getirilir. Ekstrakt için bitkiler mevsiminde toplanmaktadır. Özel tekniklerle kurutulan bitkilerden bitki özleri elde edilir. Bu teknikler bitkilerden daha iyi sonuç almaya yönelik zamanla geliştirilmiştir. Bitkilerde birçok vitamin ve mineral bulunmaktadır. Bu vitamin ve minerallerin insan vücuduna kazandırılması için ekstrakt kullanılmaktadır. Bitkilerde bulunan vitamin ve minerallerin en iyi şekilde vücuda alınmasının yollarından birisi de ekstrakt ürünlerdir. Zira bitkinin etken maddesinin doğrudan alınmasını sağlar. Çakşır çoban çökerten ekstraktı da tercih edilen ekstre ürünler arasında yer alıyor.

Bitkilerde bulunan vitamin ve minerallerin en iyi şekilde vücuda alınmasının yollarından birisi de ekstrakt ürünlerdir. Zira bitkinin etken maddesinin doğrudan alınmasını sağlar. 

Çakşır Otu ve Ekstraktı

Maydanozgiller ailesine ait olan çakşır otu bulunduğu familyanın aksine 2 – 3 metreye kadar büyüyebilmektedir. Bitki, az nemli topraklarda yetişmektedir. Herhangi bir bakıma ihtiyaç duymayan çakşır, kendi ortamında doğal yollarla beslenmekte ve büyümektedir. Ülkemizde Doğu Anadolu ve Akdeniz başta olmak üzere farklı bölgelerde yetişmektedir. Sarı renkli çiçekleriyle dikkat çeken bitkinin içinde bulunan maddeler şunlardır: Tanen, Saponin, Alkaloit, Reçine, Nişasta.

Çakşır Ekstraktı için öncelikle bitki mevsiminde toplanır, doğal yollarla kurutulur ve doğru tekniklerle bitki özü elde edilir. Teknolojinin sunduğu imkanlar doğrultusunda güvenilir ve sağlık dostu ekstre ürünler elde edilmektedir. Uygulanan yöntem sayesinde bitki zarar görmemekte, kaliteli ve sağlık için uygun ekstraktlar üretilmektedir.

Çoban Çökerten Otu Ekstraktı

Çoban çökerten, Tribulus terrestis olarak da bilinmektedir. Yabankimyonugiller familyasının bir üyesi olan bitki, Ege ve Akdeniz bölgelerinde yaygın olarak bulunmaktadır. Toprak üzerinde yatak olarak yayılan ve genişleyerek büyüyen bitki doğal yetişmektedir. Bitkinin sarı çiçekleri vardır ve bitki ömrü bir yıldır. Çoban çökertenin meyveleri ise boynuzu andıran, küçük dikenli ve sivri uçludur. Çoban çökerten ekstraktı için bitki özenle toplanır ve kurutulur.

Bitkinin köklerinde sabit yağlar, azot, alkaloit ve resin vardır. Bitkinin zengin içerikli olması bitki özünün elde edilmesinde önemlidir. Bitkide bulunan değerler özel yöntemlerle sıvı hale getirilir. Çoban çökerten ekstresi doğal yollarla elde edilir. Elde edilen öz tamamen güvenilir ve sağlık için uygundur.

İÇİNDEKİLER:

Çoban Çökerten, Çakşır