Whatsapp Destek Hattı: 0533 509 3630 - 0533 965 5973

Enginar Ekstraktı 250 ml YNaturel

349,90 TL
Stok Kodu 294
Barkod YN88877700004
Renk
Ürün Açıklaması

Enginar Ekstresi, Enginar Ekstraktı 250 ml

Sağlıklı bir yaşamın anahtarı sağlıklı bir şekilde beslenmekten geçmektedir. Ancak bu sadece tüketilen besinler ile her zaman mümkün olamamaktadır. Bitkisel takviye edici olan ürünlerde beslenme listesi içerisinde yer almalıdır. Akdeniz mutfağının vazgeçilmezi olan enginar 1500’lü yıllarda soylu bir bitki olarak kabul edilmiştir. Etiyopya’dan tüm dünyaya yayılan sebzenin etrafını saran yapraklar vardır. Sapları yoktur ve temizlemesi de çok kolay değildir. Kat kat yaprakların altında ise çok değerli olan enginar korunmaktadır. Büyüklüğü yetiştiği bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilmektedir. Yılın neredeyse yarısında bulunabilen enginar besin değeri olarak yüksek bir bitkidir. Yaz mevsiminin başı ve sonbaharın ortalarına kadar hasat etmek için en ideal dönemdir. Bu dönemlerde toplanan enginarlar kurutularak ekstraksiyon yöntemi kullanılarak bileşenler elde edilmektedir. Özel yöntemler kullanılarak elde edilen Enginar Ekstraktı içerisinde sağlık için çok önemli etken maddeler içermektedir.

Sağlıklı bir yaşamın anahtarı sağlıklı bir şekilde beslenmekten geçmektedir.

Enginar Ekstraktı İçerisinde Neler İçermektedir?

Enginar ile aynı ailenin üyesi olan deve dikeni, enginar ekstraktının içerisinde bulunan bitkilerden biridir. Ayrıca içerisinde de aynı ailenin bir üyesi olan hindiba bitkisi de yer almaktadır. Bu üç faydalı bitki içerisinden elde edilen özlerden de ekstrakt elde edilmiş olmaktadır. Zengin ekstrakt birleşiminin içerisinde önemli bileşenlere sahiptir. Deve dikeni ekstresi ve enginar ekstresinin içerisindeki etken maddelerden dolayı tadı acıdır. Başka bir şekilde ifade edilecek olursa tadındaki acılık etken maddelerin bitkilerin içerisinden en iyi şekilde alındığının bir kanıtıdır.

Enginar Ekstraktı Nasıl Üretilmektedir

Bütün bitkiler döneminde toplanarak besin değerlerini kaybetmeden ekstrakt reaktörü ile ileri teknolojik ayırma yöntemleri ile etken maddelerine ayrıştırılmaktadır. Bütün üretim süreci boyunca bütün parametreler çok dikkatli bir şekilde ayarlanarak yapılmaktadır. Isı, ışık veya çeşitli etkenlerden korunarak besin içeriği korunmaktadır. Etken maddenin verimli ve uygun şekilde alınabileceği özel yöntemler geliştirilmiştir. Enginar ekstresi içerisinde farklı bitkilerden elde edilen ekstrelerde içerirken katkı maddesi içermemektedir. Kaliteli ve uluslararası sağlık standartlarına uygun şekilde üretilerek sizlere sunulmaktadır.

İÇİNDEKİLER:

Enginar, Devedikeni, Hindiba