Whatsapp Destek Hattı: 0533 509 3630 - 0533 965 5973

Hayıt & Civan Perçemi Ekstraktı 250 ml YNaturel

349,90 TL
Stok Kodu 292
Barkod 2546304427198
Renk
Ürün Açıklaması

Hayıt Civanperçemi Ekstraktı 250 ml

Hayıt ekstraktı, civan perçemi ekstraktı ve aslan pençesi eksraktını tek bir üründe sizlere sunuyoruz. Bu bitkilerin her birisinin özellikleri farklıdır ve özel olarak hazırlanarak tercihinize açılmıştır. Ekstrakt içerisinde yer alan hayıt, vitex agnus-castus adıyla bilinen, mineçiçeğigiller ailesinden bir bitkidir. Çok yıllık bir bitki olup 1 ila 3 metre arasında uzayabilir. Çalı görünümündedir ve soluk pembe, mavi ya da mor çiçeklere sahiptir. Hayıt otu ülkemizde özellikle Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’da fazlaca yetişmektedir. Trakya ve Kafkaslarda da rastlanmaktadır. Ilıman iklime sahip olan bölgelerde yetiştirilebilmekte olup Akdeniz iklimi en sevdiği yaşam koşullarıdır. Çünkü gelişimi için en önemli faktörler kaliteli toprak ve bol güneştir. Gün ışığının az olduğu yerlerde de bitki yetişebilir; fakat yeterince gün ışığı almazsa kesinlikle meyveye durmamaktadır. Hayıt eksraktı (hayıt ekstresi) yapımında kullanılan bitkinin yapakları uzun saplı ve karılıklıdır. Bir sonraki de çapraz haldedir. Her yaprak 5-6 yaprakçıktan meydana gelir ve bunlar bir parmak şeklinde sapa bağlanır. Bu yüzden kimi zaman Beşparmak ağacı olarak da adlandırılır. Bitkinin meyvesi 3-5 m çapında olup kırmızı renktedir. Daha çok küre şeklinde olur ve içinde 4 adet çekirdek yer alır.

Hayıt Ekstraktı, Civan Perçemi Ekstraktının Özellikleri

Hayıt ekstraktı, civan perçemi ekstraktı içerisinde yer alan civan perçemi, papatyagiller familyasından bir çiçekli bitki türüdür. Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika gibi kuzey yarımkürenin ılıman iklimli yerlerinde yetişir. Çayırlarda, yol kenarlarında, tarlalarda, kıyı kesimlerde, yani gerek nemli gerekse kuru bölgelerde rahatlıkla yetişebilmektedir. Antik çağdan itibaren geleneksel tıpta kullanılmıştır. Aynı zamanda Kandil Çiçeği olarak da bilinir. Civan perçemi ekstraktı (civan perçemi ekstresi) yapımında kullanılan bitkinin boyu 5 ila 100 cm arasında değişebilir. Yaprakları yünlü gibi tüylere sahiptir. Çiçekleri beyaz, soluk sarı ve altın sarısı tonlarındadır. Çok yıllık otsu bir bitki olup mavimtırak renkte, uçucu yağı vardır. Bu yağ içerisinde limonen, azulen, sineol, pinenler, borneol, seskiterenler yer alır. Güneşli havalarda etrafına aromalı, keskin bir koku salar. Civan perçemi çiçeklerini toplamak için en ideal zaman, güneşin en etkili olduğu saatlerdir. Çünkü o saatlerde eterli yağları ve şifalı gücü en üst seviyeye ulaşır. Türkiye’de kırka yakın türü bulunmaktadır.

İÇİNDEKİLER:

Hayıt Otu, Civanperçemi, Aslan Pençesi.

KULLANIMI:

Ekstraktımızın içerisinde yer alan aslan pençesi, gülgiller familyasından bir bitkidir ve Asya, Afrika ve Avrupa’nın özellikle dağlık bölgelerinde yer alır. Ot ile çalı arasında bir boydadır. Taç yapraksızdır ve çiçekleri küçüktür. Aslan pençesi ekstraktı yapımında kullanılan bitkinin yaprakları yelpaze şeklinde olup kenarları testere dişlidir. Hayıt ekstraktı, civan perçemi ekstraktı ürünümüzde bütün bu bitkilerin etken maddeleri ayrıştırılmış ve sıvı forma getirilmiştir. Son aşamada ayrıştırıcı madde buharlaştırılmış, geriye sadece bitkilerin etken maddeleri kalmıştır. Bunlar mikron seviyesinde oldukları için kana hızlı karışmaktadırlar. Tüketimi ve sindirimi kolaydır.