Whatsapp Destek Hattı: 0533 509 3630 - 0533 965 5973

Susam Yağı 250 mL

296,00 TL
Stok Kodu 174
Barkod 2546345673096
Renk
Ürün Açıklaması

Susam Tohumu Yağı,soğuk pres yöntemiyle elde edilmiş sabit bir yağdır. Yüksek linoleik asit içermektedir. İçeriğindeki E vitamini, sesamin ve sesamolin bulunmaktadır. Ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltmaya ve cildin yaşlanmasını geciktirmeye yardımcı olabilir. Cildin esnekliğini artırmaya yardımcıdır, cildi nemlendirir.

Hücreleri serbest radikallere ve güneş ışığından kaynaklı hasarlara karşı korumaya yardımcıdır. Yumuşatıcı etkisi nedeniyle ideal bir masaj yağıdır. Cilt ve ayak mantarlarının ve yanıkların tedavisine yardımcı olarak kullanılabilir. Bakım için saç, kaş ve kirpiklere uygulanabilir.

Susam tohumu yağını kullanmanın en lezzetli yolu onu tabii ki yemeklerde ve salatalarda kullanmak. Dilerseniz susam tohumu yağını aynı miktarda zeytinyağıyla bir araya getirerek salata sosu olarak kullanabilirsiniz. Damak tadınıza göre diğer birçok yemeğin yapımında da kullanabilir, aynı şekilde hamur işi ve tatlılarda da değerlendirebilirsiniz.

Susam tohumu yağını cildinizde ve saçınızda kullanmak isterseniz yine kullanacağınız susam tohumu yağı kadar zeytinyağı ya da badem yağı ile karıştırarak kullanabilir. Cildinize ya da saç derinize parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Saçınıza sürdüğünüzde en az 2-3 saat boyunca bekletip ardından yıkamanız yeterli olacaktır. Cildinize sürdüğünüzdeyse isterseniz nemlendirmek amaçlı sürebilir isterseniz de duşa girmeden önce sürüp bir süre beklettikten sonra durulayabilirsiniz.

UYARI: Ürünün faydaları hakkında verilen bilgiler bilimsel araştırma bulgularına dayanır. Sadece destekleyici ve tavsiye niteliğindedir. Tedavi amaçlı ilaç yerine kullanmayınız. İlaç kullanıyorsanız eğer doktorunuza danışmadan bu tür gıdalar tüketmemelisiniz.