Whatsapp Destek Hattı: 0533 509 3630 - 0533 965 5973

Tanson Ekstrakt 250 ml YNaturel

349,90 TL
Stok Kodu 341
Barkod 8681628164859
Renk
Ürün Açıklaması

Tanson X Diya Ekstrakt 250 ml

Tanson X Diya Ekstrakt pek çok bitkiyi içerisinde barındıran mix bir üründür. Ürünün içerisinde yer alan bitkilerin başında zeytin yaprağı gelmektedir. Ürün içerisinde yer alan her bir bitki gibi zeytinin yaprağının kullanılması da büyük araştırmalar neticesinde gerçekleşmiştir. Titizlikle üretilen ürünün içerisinde yer alan bitkilerin tamamı bir bütünlük sağlamaktadır. Bütünlük içinde olan bitkiler topluluğunda farklı işlevler olan türler tercih edilmiştir. Acıbadem de üründe kullanılmak için titizlikle tercih edilen bitkilerden sadece bir tanesidir. Bitki gülgiller arasında bulunan bir meyve ağacı ve meyvesidir. Meyvenin özelliği keskin kokulu ve acımsı olmasıdır. Meyvenin etli kısmı oldukça küçüktür kabuğu ise son derece kalındır. Bitkinin özelliklerinden fayda sağlanarak üründe kullanılmıştır. Ceviz yaprağı üründe yer alan diğer bir bitki türüdür. Bu bitkinin ceviz ağacından elde edilmektedir. Yaprağın kokusu oldukça keskindir, asırlardır varlığını sürdürmektedir. Yaprağın en doğru toplanma zamanı ise haziran ayıdır. Ağaç mayıs ayında çiçek vermektedir, toplanacak kıvama gelmesi uzun sürmemektedir. Ürün bileşenleri için önemli ve aktif bir rol oynamaktadır.

Dut ve Mersin Yaprağı

Tanson X Diya Ekstrakt ürününün içinde yer alan bitkiler topluluğunda dut yaprağı da mevcuttur. Bu yaprak ürün içerisinde yer alan diğer bitkilerle buluşarak ortaya benzersiz sonuçlar çıkmasına destek olmaktadır. Yaprağın oluşturduğu neticeler ürünün üretim hızına da yansımaktadır. Üründe yer alan bitkiler arasında bulunan bir diğer yaprak ise mersin yaprağı. Bu yaprağın Latincede ki adı ‘Myrtus communis’ şeklindedir. Bitki fundagiller familyasında yer almaktadır. Bitkinin ana vatanı ise Kuzey yarım küredir. Dünyanın dağlık yani serin bölgelerinde yetişen bitki farklı türleriyle karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizde Ege, Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinin ormanlık ya da fundalık alanlarında yabani şekilde yetişmektedir. Bu bitkinin yaprakları kışın dökmemektedir. Bitki çok yıllık olması yönüyle öne çıkmaktadır. Bitkinin isimleri yöreden yöreye değişir, bu isimlerden bazıları; elduran, murt, zazak, aşılı mersin, sakız ağacı, çay üzümüdür. Yapraklarının tonu yeşilimsi kahverengidir. Derimsi ve ters yüzdür. Kokusu serinletici ve keskindir. Bitki mayıs ayında beyaz çiçekler açmaktadır.

Üründe Yer Alan Diğer Bitkiler

Tanson X Diya Ekstrakt içerisinde yer alan diğer bitkilerden birisi de kekik yaprağı. Kekik baharatının elde edildiği en önemli bölümdür. Yaprağın suyu da kendisi kadar tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Ballıbabagiller familyasına ait olan bitki genel olarak 3 – 5 cm boyundadır. Bitkinin uzunluğu 15 – 30 cm olabilir. Ekinezya da ürün içeriğinde mevcut olan bitkilerdendir. Bu bitki papatyagiller familyasına mensuptur. Dünyanın pek çok yerinde kullanılmaktadır. Kuzey Amerika’nın endemik bitkileri arasında yer almaktadır. Ülkemizde çok fazla yetişmektedir. Isırgan otu diğer bitkiler gibi ürünü destekleyici kılmakta ve içeriğini zenginleştirmektedir. 

İÇİNDEKİLER:

Zeytin yaprağı, Acıbadem, Ceviz yaprağı, Dut yaprağı, Mersin yaprağı, Kekik yaprağı, Ekinezya, ısırgan otu, Saf su, Kıvam artırıcı, Potasyum sorbat.