Whatsapp Destek Hattı: 0533 509 3630 - 0533 965 5973

Tütsü Günlük Reçinesi 20 Adet

249,90 TL
Stok Kodu 425
Barkod 2546312010820
Renk
Ürün Açıklaması

Tütsümüz, Anadolu'da yetişen Sığla Ağacının reçinesidir. Günlük, Akgünlük, Günlük Reçinesi ve İngilizce'de Frankincense olarak bilinmektedir.

Frankincense(Günlük Reçinesi) kelime anlamı olarak Fransızcadan gelmekte olup, "İyi kaliteli tütsü, koku" anlamına gelmektedir ve yüzyıllardır hem aromaterapik etkileri hem de kokusu için kullanılmıştır.

Müslümanlık, Hristiyanlık, Musevilik gibi semavi dinlerin ritüellerinde alanı kutsama niyetiyle kullanılmış ve halen günümüzde kullanılmaktadır. Mısırlılar tarafından da kullanıldığı bilinmektedir.

2008 Yılında Amerikan Deneysel Biyoloji Dernekleri Federasyonu tarafından yapılan bir araştırmada, Günlük Reçinesinin sinir sistemimize etki ettiği, beyinde zayıf kalan iyon kanallarını harekete geçirdiği, depresyon ve anksiyeteyi hafiflettiğine dair bir makale yayınlanmıştır.
 

  • Yaratıcılık
  • Nefes Dua, Niyet
  • Dini Ritüeller
  • Enerjiyi Arttırma

Koku; Tatlı Ferah

İçindekiler; Günlük Reçinesi (Akgünlük, Sığla Sakızı)

 

Her tütsü kutumuzun içerisinde 20 adet tütsü ve 1 adet tütsü tutacağı yer almaktadır.
Her tütsümüzün yanma süresi ortalama 35 dakikadır.

Kullanım Şekli: Tütsünün sadece ucunu yakın, bir süre alev almasına izin verin. Ancak alevin küçük olduğundan emin olun ve tütsünün büyük bir kısmını karartmamaya dikkat edin. Sonrasında üfleyin ve tütsünün ucunun köz haline gelmesini sağlayın ve kutunun içerisinde bulunan tütsü tutacağımızın üzerine dikin.