Whatsapp Destek Hattı: 0533 509 3630 - 0533 965 5973

Üzüm Çekirdeği Ekstraktı 250 ml YNaturel

349,90 TL
Stok Kodu 291
Barkod 2546301393875
Renk
Ürün Açıklaması

Üzüm Çekirdeği Ekstresi, Üzüm Çekirdeği Ekstraktı 250 ml

Üzüm çekirdeği ekstresi, bütün şekilde olan üzüm çekirdeğinin endüstriyel türevidir. Üzüm çekirdeğinin sahip olduğu kalite proantosiyanidinlerden ortaya çıkan prosiyanidinlerin içeriği göz önüne alınarak ölçülmektedir. Genel mahiyette bakılacak olursa bu ekstre kalite yönünden %95 prosiyanidinler içermektedir. Ancak söz konusu olan güç ürünler arasında değişiklik göstermektedir. Ürünün oluşumunda son derece önemli olan üzüm çekirdeği en doğru şekilde ayrıştırılmakta ve ürün içeriğine dahil edilmektedir. Antioksidan özelliğine sahip olan üzüm çekirdeği ekstresi radikallere karşı koruyuculuk gösterdiği için ürüne zenginlik katmaktadır. Bu çekirdeğin elde edildiği üzüm türü de oldukça büyük önem arz etmektedir. Çekirdek özellikle siyah üzümden elde edilmekte ve kullanılmaktadır. Peki üründe kullanılan üzümlerin çekirdeği nasıl ekstre edilmektedir ve ekstre nedir?

Üzüm Çekirdeği Ekstraktı

Üzüm çekirdeği ekstraktı özel formüller neticesinde elde edilmektedir. Öncelikle üzümlerin toplanmasıyla başlayan süreçte çekirdekler ayrıştırılır. Kurutulmuş üzüm çekirdeklerinin özel şekilde ekstraksiyonu ile ortaya çıkarılan kısıma ekstrakt denilmektedir. Üzüm çekirdeği ekstraktı  tam anlamıyla bitkinin özünü ifade etmektedir. Üzüm çekirdeklerinden elde edilecek en büyük fayda bu yöntemle ortaya çıkartılır. Ekstraktın elde edilme süreci büyük bir uğraş ve zahmet gerektirir. Bitkilerin özelliklerine göre belirlenen hazırlıklar ve yöntemler ile ortaya ürünün içeriğini oluşturan üzüm çekirdeği ekstresi çıkar.

Ekstrakt Elde Etme Yöntemi

Üzüm çekirdeği ekstraktı için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Ciddi uğraşlar ve zahmetle neticesinde elde edilen ekstrakt ürünün mevcut hale gelmesinde önemlidir. Ekstrakt maserasyon, devamlı ekstraksiyon, perkolasyon ya da farklı yöntemlerle hazırlanır. Üzüm çekirdeği ekstresi sayesinde elde edilen bütün içerikler etken maddeyi doğrudan almanızı sağlamaktadır. Meyvenin kendisinden daha zengin olan bu içerik ürün özelliğinde etkilidir. Hızlı üretim ve satış ile öne çıkan üründe tercih edilen yöntemler kaliteyi desteklemektedir. Eksrtakt yöntemleriyle üzüm çekirdeğinin özüne ulaşmak son derece zorlayıcı bir işlem olduğundan zamandan tasarruf imkânı avantaj sağlamaktadır. Üretimler ara vermeden yapıldığı için kalitesinde herhangi bir değişim söz konusu olamaz. Ürünlerin tamamı yüksek kalite içermekte ve kalite standartlarına uygun şekilde üretime geçilmektedir.

İÇİNDEKİLER:

Üzüm Çekirdeği Ekstresi (Ekstrakt)