Whatsapp Destek Hattı: 0533 509 3630 - 0533 965 5973

Alıç Yaprağı Ekstraktı 250 ml YNaturel

349,90 TL
Stok Kodu 296
Barkod 8682325830011
Renk
Ürün Açıklaması

Alıç Ekstresi, Alıç Ekstraktı 250 ml

Alıç, gülgiller familyasından bir ağaç türüdür. İlkbahar ayında çiçek açar ve çiçekleri beyaz ya da pembedir. Sarı ve kırmızı renkte meyve veren alıcın meyveleri 6-10 mm çapında olur. Ülkemizde özellikle Akdeniz ikliminin etkin olduğu yerlerde yetişir. Uzun yıllardır kendiliğinden yetişmeye devam eden alıç, toplumuzda yabani bitki olarak görülür. Fakat gün geçtikçe daha fazla araştırma yapılmakta, kullanım alanları genişlemekte, sadece alıç meyvesi değil alıç yaprağı da çeşitli şekillerde kullanılmaktadır. Alıç meyvesinden marmelat, reçel, macun gibi ürünler yapıldığı gibi kurutularak hem çiçeğinden hem de meyvesinden infüzyon yoluyla da faydalanılmaktadır. İçeriğinde adenozin, sıtasterin, guanin ve adenin içermektedir. Alıç Ekstresi ürünümüz de alıçtan elde edilen diğer bir bitkisel destektir.

Alıç Ekstresi İçeriği:

Alıç, aynı zamanda yemişen adıyla da bilinir. Nisan ve mayıs aylarında kokulu şekilde çiçek açar. Bitki, 2 ila 4 metre arasında yüksekliğe erişebilir. Yol kenarlarında, ormanlık alanlarda, dağlarda rastlanılır ve bakım yapılmaz ise çalı tarz bir gürünüm kazanır.

Alıcın yaprağından, çiçek ve meyvesinden faydalanılarak alıç ekstresi yapılır. Bunun için çiçekler tamamen açılmadan toplanır. Çünkü tamamen açılan çiçekler kartalma eğiliminde ve kısa süre sonra meyveye geçme durumundadır. Meyvelerinin hasadı ise sonbaharda edilir. Hasat edildikten sonra kurutulur. Alıç, mayhoş bir tada sahiptir. İçeriğinde C vitamini, flavon, triterpen, trimethylamin ve çeşitli vitaminler yer almaktadır.

Alıç ekstraktı ile bitkinin içeriğinde bulunan etken madde/maddeler reaktörden geçirilerek ayrıştırılır ve sıvı formda doğrudan kullanımınıza hazır hale getirilir.

Alıç Ekstraktı Nasıl Kullanılır?

Alıcın içeriğindeki vitaminler özellikle çekirdeklerinde bulunur. Fakat bunlar sade tüketmek için acı ve serttir. Hazırlamış olduğumuz alıç ekstresi ile tadı en ideal kıvama getirilir ve vitaminleri aromaları muhafaza edilir. Alıç ekstraktı günde iki ölçek tüketilmelidir. 1 ölçek sabah, 1 ölçek akşam kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Yemeklerden 1 saat sonra bir bardak su ile birlikte tüketebilirsiniz. İçeriğinde tuz, şeker, maya, glüten, soya, süt gibi herhangi bir potansiyel alerjen bulunmaz. Sentetik koku düzenleyiciler, renklendiriciler, kayganlaştırıcılar ya da tatlandırıcılar kullanılmamıştır. Ürünümüz kesinlikle bir ilaç değildir ve takviye edici gıda kategorisindedir. Bu yüzden normal beslenme yerine de geçmemektedir. Günlük alım dozunun aşılmaması gerekmektedir.