Whatsapp Destek Hattı: 0533 509 3630 - 0533 965 5973

Ginko Biloba Ekstraktı 250 ml YNaturel

349,90 TL
Stok Kodu 295
Barkod 8682325300038
Renk
Ürün Açıklaması

Ginkgo Biloba Ekstraktı 250 ml

Ginkgo Biloba ekstraktı, Ginkgo Biloba bitkisinden elde edilir. Bu bitki, 150 milyon yıl önceye kadar geçmişi dayanan bir bitki grubunun bir parçasıdır. Aynı zamanda hayatta kanan nadir üyelerinden birisidir. M. Ö. 2600’lü yıllara kadar kullanımı uzanmaktadır. Bitkiyi kullanan ilk medeniyetin Çin olduğu tespit edilmiştir. Çinliler eski zamanlarda Ginkgo fıstıklarını yaygın olarak tüketmişler ve Ginkgo Biloba çayını sıklıkla içmişlerdir. Ginkgo Biloba özü çayı ilk başlarda Çinliler tarafından yaygın olarak tüketilmiş olsa da zaman içinde Avrupa’da da yaygınlaşmış, 1600’lü yıllarda ilk kez Avrupa’da tüketilmeye başlayarak kısa sürede büyük bir ilgi olmuştur. Linnaeus, 1771 yılında Ginkgo Biloba ağacını kayıtlara geçirmiş ve 1784 yılında bitki Amerika’ya geçmiştir. William Hamilton’un bahçesine getirilen bitki, bu sayede Amerika ırasıyla da tanışmıştır.

Ginkgo Biloba Ekstresinin Özellikleri

Ginkgo Biloba yelpaze şeklinde yapraklara sahip olan, büyükçe bir ağaçtır. Çin, Kore ve Japonya başta olmak üzere Asya’nın bitki örtüsüne ait bir bitki olmasına karşın 1730’dan sonra Avrupa’da yetiştirilmeye başlanmış, 1784 yılından sonra da Amerika topraklarında hayat bulmuştur. Dünyadaki en uzun süreli varlığını devam ettiren ağaç türlerinden birisi olması, onun çok geniş bir kullanım şekline sahip olmasını sağlamıştır. Ginkgo Biloba ekstraktı bitkinin en yaygın kullanım formlarından biridir. Özellikle kozmetik alanında çok yoğun kullanılır. Ginkgo Biloba ektresi bitkinin daha çok yapraklarından elde edilse de tohumlarından yararlanıldığı da olmaktadır. Posası çıkarılan kavrulmuş tohumu, Çin ve Japonya’da yemeklerde sıklıkla tercih edilmektedir.

Ağacın yapraklarından elde edilen özler yüzyıllar boyunca kullanılmıştır. Kurutulmuş yapraklardan yapılan Ginkgo Biloba ekstraktı elde edilene kadar çok adımlı işlemlerden geçirilir. İstenmeyen maddeler elimine edilerek en zengin içerik elde edilir. Yeşil Naturel ekstrakt üretimi konusunda en yeni nesil teknolojileri kullanmaktadır. Ürünlerimizi bir ayrıştırıcı reaktöre koyuyoruz ve bu Ginkgo Biloba reaktörde etken maddelerine ayrılıyor. Ardından da sıvı formuna getiriliyor. En son aşamada sıvının içerisindeki ayrıştırıcı buharlaştırılıyor ve geriye yalnızca bitkinin etken maddesi kalmış oluyor. Bu ayrışan Ginkgo Biloba ekstraktı mikron seviyesinde, çok küçük boyutlarda oluyor. Bu da ekstraktın kana karışımını daha da hızlandırıyor. Ürünümüz tuz, şeker, glüten, soya, süt, şeker, mısır, maya, buğday gibi herhangi potansiyel alerjen içermemektedir. En uygun Ginkgo Biloba fiyat fırsatları ile sahip olabilirsiniz. 

İÇİNDEKİLER:

Ginkgo Biloba

Ginkgo Biloba Ekstraktı Nasıl Kullanılır?

Ginkgo Biloba sıvı ektraktı geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bunların başında çay ve kozmetik alanı geliyor. Çay üretiminde ve kozmetikte bitkinin yaprak ekstresi kullanılmaktadır. Gıdalarda daha çok çıkarılan ve kavrulan tohumu kullanılmaktadır. Çin ve Japonya’da tohumu yenilebilir inceliğe getirildikten sonra tüketile de bilmektedir. Ginkgo Biloba ekstraktı günlük sabah 1 ölçek, akşam 1 ölçek şeklinde yemeklerden önce aç olarak tüketebilirsiniz. Ancak mide problemi olanların yemeklerden 1-2 saat sonra, yarı tok olarak bir bardak su ile tüketmesini tavsiye ediyoruz.