Whatsapp Destek Hattı: 0533 509 3630 - 0533 965 5973

Zerdeçal Ekstraktı 250 ml YNaturel

349,90 TL
Stok Kodu 288
Barkod 2546317657969
Renk
Ürün Açıklaması

Zerdeçal Ekstraktı 250 ml

Zerdeçal, zerdeçal bitkisinden gelen bir baharattır. Asya yemeklerinde yaygın olarak kullanılır. Sıcak, acı bir tada sahiptir ve köri tozlarını, hardalları, ezmeleri ve peynirleri lezzetlendirmek veya renklendirmek için sıklıkla kullanılır. Genellikle gıdaları ve kozmetikleri renklendirmek için kullanılan, kurkumin adı verilen sarı renkli bir kimyasal içerir. Kimyasal kurkumin içeren zerdeçal, genelde kökleri  kullanılan zencefil ailesinin, Zingiberaceae'nin Curcuma longa'sı olan bir çiçekli bitkidir. Curcuma cinsinin adı, antik çağlardan beri Hindistan'da kullanılan zerdeçal anlamına gelen Sanskrit kuṅkuma'dan türetilmiştir.  

Birçok Asya yemeğindeki temel bileşenlerden biri olan zerdeçal ekstresi , gıdalara hardal benzeri, aroma ve keskin, hafif acı bir tat verir. Yeşil Naturel olarak yüzde yüz doğal içeriklerle hazırladığımız zencefil ekstraktı bitkinin birebir kendi özüdür. Ürünlerimizde birinci önceliğimiz her zaman doğallık ve kalite olmuştur. Mevsiminde ve zamanında toplanmış zerdeçalların kurutulmuş hallerinde özel ekstraksiyon teknikleri uygulanarak elde edilen bitki özleri bitkinin direkt ham halinin fiziksel değişime uğramış halidir. Yeşil Naturel olarak, bitkilerin sahip oldukları ana bileşenlerin özlerinin çıkartılmasında son derece gelişmiş sistemleri kullanmaktayız. Özel olarak tasarlanan üretim tesislerinde, el değmeden ve tamamen doğal şekilde bitkilerin etken maddelerini çıkararak ürünü sıvı olarak üretiyoruz.

İÇİNDEKİLER:

Zerdeçal Ekstraktı

KULLANIMI:

Zerdeçal ekstraktı sabah ve akşam aç olarak, bir tatlı kaşığı ölçeğinde kullanılır. Aynı zamanda ürünün üzerindeki ölçekle de kullanabilirsiniz. Ekstraktlar bitkinin etken maddesini içerdiği için   olurlar. Dilerseniz, suya ya da meyve suyuna katarak da kullanabilirsiniz.